Jak zadbać o bezpieczeństwo smartfonu?

Niemal każdy z nas posiada już swojego smartfona. Trudno się temu dziwić, wszakże jest to urządzenie z niezwykle przydatnymi funkcjami, które mogą przysłużyć się nam w krytycznej sytuacji. Niestety, nowoczesne telefony komórkowe mają także pewną wadę, bardzo łatwo je uszkodzić. Jak zadbać o bezpieczeństwo smartfonu, by służył nam on jak najdłużej?

Ochrona smartfona przed uszkodzeniami

Ile to razy telefon wysunął nam się z kieszeni, gdy chcieliśmy usiąść na krześle? Ile razy nieopatrznie strąciliśmy go z biurka? Nawet jeśli odpowiedzią na te pytania jest „zero”, to musimy liczyć się z tym, że pewnego dnia w końcu dojdzie do tego, że nasz smartfon poleci w stronę ziemi. Warto się przed tym zabezpieczyć, gdyż ochrona telefonu wyjdzie nas dużo taniej niż ewentualna naprawa uszkodzonego urządzenia, czy też zakup nowego modelu.

Ochrona telefonu przed upadkiem jest bardzo prosta i polega przede wszystkim na wyposażeniu urządzenia w ochronne etui. Do wyboru mamy różnego rodzaju osłony, od prostych gumowych case`ów zaczynając, na eleganckich i stylowych futerałach kończąc. Niezależnie od tego, na co się zdecydujemy, możemy być pewni, że nasz telefon będzie bardziej odporny na upadki. Ceny etui na telefon wahają się od kilku , do nawet kilkuset złotych, a wszystko zależy od jakości materiałów użytych do wykonania etui, a także od marki samego telefonu. Na szczęście wystarczy już kilkanaście złotych, by nasz smartfon dostał „zbroję” pozwalającą mu przeżyć upadek z biurka.

więcej o ochronie smartfona

Sprawdź także

Producenci telefonów bardzo często proponują swoim klientom specjalne opakowania chroniące sprzęt przed wodą, piaskiem i brudem. Jest to szczególnie przydatne, gdy wykorzystujemy nasz smartfon w bardzo trudnych warunkach, np. pracując na statku. Niemniej jednak z takiej ochrony powinien ucieszyć się każdy, bo nigdy nie wiadomo, gdy złapie nas ulewa, a nie będziemy mieli gdzie się schronić.

Niektóre obudowy na telefon posiadają specjalnie skonstruowane podpórki, które pozwalają nam ustawić telefon na biurku w taki sposób, aby komfortowo oglądać na nim film.

Ochrona ekranu w smartfonie

Najbardziej narażonym na uszkodzenia elementem smartfona jest ekran. W najnowszych modelach stosuje się co prawda technologie wzmacniające szybki, ale i tak w dalszym ciągu są one bez szans w pojedynku z kluczami lub innymi ostrymi przedmiotami w naszym kieszeniach. Na szczęście i na to jest rada. Możemy skorzystać z folii naklejanej na ekran. Ochroni ona szklaną powierzchnię urządzenia przed zarysowaniem, a jej koszt jest na tyle niski, że możemy wymieniać ją regularnie, ciesząc się przez cały czas ekranem wyglądającym jak nowy.

Lepszym rozwiązaniem będą jednakże ochronne szkła na ekran, które nie tylko chronią przed zarysowaniami, ale też przejmują część siły uderzenia, zmniejszając ryzyko pęknięcia wyświetlacza, gdy upadnie nam telefon. Rozwiązanie to jest trochę droższe, ale same szkła wykonane są z dobrych materiałów i nie trzeba ich wymieniać tak często.

Musimy liczyć się z tym, że nic nie zagwarantuje nam 100% pewności, że nasz telefon nie uszkodzi się przy upadku. Będąc właścicielem wartościowego urządzenia, warto jednak zadbać o jego ochronę, po to, by nie ponosić ogromnych kosztów naprawy.